Satanizm

Set Tapınağı Satanist Tarikatı

Set Tapınağı Satanist Tarikatı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Satanizm Yorumlar : 0 Okunma : 5885 Beğen : 0

1975 yılında Amerika'da, eski bir rahip olan Michael Aquino tarafından kurulan satanist tarikat... Şeytanın kişisel gerçekliğine inanıyorlar. Avrupa'da az da olsa taraftarı var.

Örgüte ismini veren Set eski Mısır inançlarında yer alan karanlık tanrısıdır. Aynı kelime İbranice'de ise "şeytan" anlamına gelmektedir. Set Tapınağı ile Şeytan Kilisesi arasındaki en temel görüş ayrılığı tapınak üyelerinin şeytanı sadece sembolik bir kavram olarak görmemeleridir. Tapınağa üye olanlar Set'i sembolik bir figür olarak görmedikleri gibi tapınağı da sadece dinî değerlere bir karşı çıkış olarak değerlendirmezler. Tapınak üyeleri, satanizmi şöyle tarif ederler:

"Şeytanın varlığına, evreni var eden ruhsal güç olarak inanmak; şeytana tapmak ve onun belirlediği kurallara ve standartlara göre yaşayarak şeytana itaat etmek."

Set Tapınağı'nda 'kara büyü' çok önemli bir yer tutar. İnsanın kendisini büyü ile geliştirebileceğine inanılır. Öyle ki, tapınağa yeni üye olanlara ilk olarak kara büyüyüyü, büyünün felsefesini, yapılması gereken özel işlemleri anlatan özel tanıtım broşürleri verilir.

Kurucusu Michael AquinoYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Kategoriler

Dünya Dinleri