İslam Temalı Dini Filmler

Ana Sayfa Videolar Filmler Dini / Tasavvufi Filmler İslam Temalı Dini Filmler Yalnız Kahraman: Ebuzer El Gifari Filmi Tek parça Full Online İzle

Yalnız Kahraman: Ebuzer El Gifari Filmi Tek parça Full Online İzle

Yalnız Kahraman: Ebuzer El Gifari Filmi Tek parça Full Online İzle
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslam Temalı Dini Filmler Yorumlar : 0 Okunma : 8518 Beğen : 0

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Görüntü Yönetmeni: Turgay Aksoy
Müzik: Gündoğar, Uygulayıcı
Yapımcı: Barış Yıldırım, Kurgu
Yönetmeni: Necdet Tok
Sanat Yönetmeni: Vugar Aliyev, Ses Tasarım: Erdem Dayıoğlu,
Yardımcı Yönetmen: Oğuzhan Akçay
Oyuncular: Reha Yeprem (Ebuzer el- Gıffari), Sinem Karanfil (Ümmüzer), Halit Karaata (Muaviye), Betül Aşçıoğlu (Ümmü Cündeb), Engin Özer (Haris), Türel Sağlam (Üneys), Necdet Tok (Abbas), Yakup Konca (Münzir), Mustafa Diyar Demirsoy (Cabir), Yılmaz Fidan (Erkam), Ragıp Karcan (Lebid), İbrahim Kumral (Ebu Cehil), Vugar Aliyev (Hümeyr), Halit Sunal (Kays)

Özeti: Ebuzer isminde bir genci konu alır. Bu genç öyle bir gençtir ki Gıfar dağlarında cesaret abidesi olarak ün salmış yumruğu güçlü kılıcı keskin bir gençtir. Şam’a ticaret için giden kervanlar Ebuzer denilen bu gence kılıç payı bile vermektedirler sırf kervanları güvenli bir şekilde Şam’a ulaşsın diye. Yalnız gencimizinde beğinilmeyen 2 alışkanlığı vardır. Soygunculuktan gelen bu paraları yoksullara dağıtır ve putları hiç mi hiç sevmez. Bir taş parçasından nasıl medet umarlar diye kendini yer bitirir ve bunlarada karşı koymaktadır

Gıfar halkı yıllar boyunca süre gelen kuraklığıda Ebuzer’in putlara karşı saldırmasına bağlamaktadırlar. Bu sebepledir ki fırsat bulduklarında Ebuzer’i öldürüp putlarla barışmayı buna bağlı olarakda yağmurun yağmasını beklemektedirler.

Ebuzer, Gıfar’ın dağlarında gözü pekliğiyle nam salmış kılıcı keskin biridir. Şam’a giden ticaret kervanları güvenli bir yolculuk yapmak için Ebuzer’e kılıç payı ayırmak zorundadır. Gıfar kabilesi yiğitliyle ünlenmiş Ebuzer’in iki alışkanlığından memnun değildirler. Soygunculuktan gelen ganimeti yoksullara dağıtmasına ve putlarına saldırmasına karşıdırlar. Ebuzer, kabilesinin taş parçalarından medet beklemelerine, hediyeler sunmalarına, tapınmalarına katlanamaz… Putları her seferinde yerle bir eder. Gıfarlılar, yıllardır süren kuraklığı ve kıtlığı Ebuzer’in putlarını küstürmesine bağlamaktadırlar. Ebuzer’i Gıfardan sürmeyi belki de güçleri yeterse öldürmeyi düşünmektedirler.
Böylece putlarının öfkesini sona erecek, yağmur yağarak bolluk olacaktır.
Ebuzer, Mekke’de ‘Allahtan başka ilah olmadığını’ ilan eden Resulullah’ın müşrikler tarafından dışlandığını, zulme uğradığını duyar. Mekke’ye gidecek, taşa demire değil, tek olan Allah a inanmaya davet eden Muhammed’in dinine girecektir.
Peygamberine kavuşmak için Mekke yoluna düşer.Müşriklerin zulmünden korku her tarafı sarmış. Dövülmekten, işkence görmekten korkan halk, Muhammed’in s.a.v kaldığı yeri göstermez. Ölümden kurtardığı küçük köle Ebuzer’e yardımcı olur. Evine götürür. Peygamber, bir iki gün eve gelmeyecektir. Köle çocuk, Şam’daki annesinden bahseder… Peygamberine kavuşmak için yanıp tutuşan, Resulullahı görmek için kavrulan Ebuzer, annesine sarılmak için ağlayan köle çocuğun gözyaşlarına da duyarsız olmayacaktır..Ebuzer El Gifari hazretleri Allah bizi böyle zatların yolundan ayırmasın.
Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Videolar