İslam Temalı Dini Filmler

Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi [Full İzle]

Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi [Full İzle]
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslam Temalı Dini Filmler Yorumlar : 0 Okunma : 5671 Beğen : 0

Yapım: 2010 ~ Türkiye
Tür: Biyografi, Dram, Politik, Tarih
Yönetmen: Mehmet Tanrısever
Oyuncular: Ahmet Yenilmez, Mürşit Ağa Bağ, Taylan Güner, Emin Gümüşkaya, Mehmet Tanrısever, Orhan Aydın, Engin Yüksel, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Tekin Temel, Tarık Tanrısever, Murat Coşkuner, Mesut Çakarlı, Mustafa Karaaslan, Yaşar Üzer
Senaryo: Mehmet Tanrısever, Mehmet Uyar
Senaryo (Kitap): Tarihçe-i Hayat
Yapımcı: Mehmet Tanrısever
Görüntü Yönetmeni: Ali Özel
Müzik: Yildiray Gürgen, Tevfik Akbasli
Dağıtım: Özen Film
Süre: 2 saat 43 dk
Gösterim Tarihi: 07 Ocak 2011 (Türkiye)

Hür Adam , yazdığı kitaplar ve yetiştirdiği talebelerle 80 seneyi aşkın süredir Türkiye den başlayarak bütün dünyayı etkileyen Bediüzzaman Said Nursi nin hayatından kesitler taşıyor. Pek çok ilmî ve edebî çalışmaya konu olan Bediüzzaman ın hayatı Hür Adam da ilk kez dramatik bir yapıyla sinemaya uyarlandı.

Küçük yaşta medrese eğitimiyle kendini geliştirdikten sonra Osmanlı imparatorluğu nun çöküşü ve cumhuriyetin kurulması sancıları arasında, savaşlar ve işgaller yaşayan bir millete islam ı ve imanı, asrın gerekleriyle hatırlatmak gayesiyle yola çıkan Bediüzzaman ın hayatı, esaretler, mahkemeler, sürgünler ve hapislerle geçti. Sadece kitap yazdığı ve talebe yetiştirdiği için pek çok iftira ve komployla ortadan kaldırılmaya çalışılan Said Nursî, her şart altında yazımına devam ettiği Risale-i Nur Külliyatı adlı eserlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalıştı.
Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Videolar