Haber Videoları

Ana Sayfa Videolar Haber Videoları Noel yemeği reklamında Müslüman oyunu

Noel yemeği reklamında Müslüman oyunu

Noel yemeği reklamında Müslüman oyunu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Haber Videoları Yorumlar : 0 Okunma : 2066 Beğen : 0

Müslüman bir ailenin yer aldığı Tesco Noel reklamı, yoğun eleştirilere uğradı.

İngiltere'nin en büyük süpermarketlerinden Tesco, müşterilerine "Noel akşam yemeğinizi kim hazırlıyor?" sorusuyla ilgili bir video yayınladı. Tesco'nun sözde Noel'i kutlayan Müslüman bir ailenin yer aldığı reklama gösterilen tepki ilk olarak televizyonda yayınlandıktan sonra geldi. Reklamda gösterimi yapılan sahnelerin ardından mağaza kullanıcıları, firmayı boykot etmekle tehdit etmeye başladı.

Bir kullanıcı, "Sizi saygısız reklamlarınızdan dolayı boykot ediyorum" dedi. Bir diğer kullanıcı ise, "Noel yapmayacaksın ... Bu, Mesih'in doğumunun kutlanması ... İnanan insanlara biraz saygı göster." yorumunu yaptı.

Bazı müşteriler, Hıristiyanlara ait bir bayramını kutlayan reklama Müslüman ailenin dahil edilmesinden rahatsızlık duyarken, bazıları helal et satmak için bu yola başvurduğunu düşündüğü süpermarket zincirine tepki gösterdi.

TESCO'NUN ELEŞTİRİLERE CEVABI

Tesco eleştirilere şu şekilde cevap verdi: "Bu Noel'de herkes Tesco'da karşılanıyor ve müşterilerimizin kutlama sezonu boyunca bir araya gelmesinin bir çok yolunu bulmaktan gurur duyuyoruz. Müşterilerimizin Noel kutlamak istediklerinde nelere ihtiyaç duyacaklarını bilmelerini istiyoruz, yardımcı olabiliriz. Herkes için Tesco'ya Hoş Geldiniz" dedi.

Mağaza ayrıca helal et satışı politikalarını yorumlamak zorunda kaldı. Tesco, helal ürün sattığını keşfettikten sonra ailesinin boykot edebileceğini söyleyen bir Twitter kullanıcısına tepki olarak şunları söyledi: "Hiçbir müşteri hangi etten yediğini bilmeden et satın almayacak."

İŞTE TARTIŞMALARA NEDEN OLAN VİDEOYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Videolar