Haber Videoları

Ana Sayfa Videolar Haber Videoları Endonezya'da Onbin Kişi'den Dansla Tepki

Endonezya'da Onbin Kişi'den Dansla Tepki

Endonezya'da Onbin Kişi'den Dansla Tepki
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Haber Videoları Yorumlar : 0 Okunma : 1051 Beğen : 0

Endonezya’nın Aceh bölgesinde 10 bin 1 (10001) kişi birlikte dans ve şarkı söyleme rekoru kırdı. Önceki birlikte dans etme rekoru 6 bin 600’dü. Rekorun amacı ise Westernmost bölgesinde yer alan bir ulusal parkın korunmasına dikkat çekmekti.

Geleneksel şarkılar eşliğinde aynı anda el çırpıp önce dizlerine ardından da omuzlarına vuran binlerce Endonezyalı ortaya muhteşem bir renk, müzik ve görsel şov çıkardı. “Binlerce elin dansı’ anlamına gelen Saman dansı 2011’de UNESCO tarafından kültürel miras listesine alınmıştı. Gayo etnik çoğunluğun yaşadığı bölgenin nüfusu çoğunlukla Müslüman. Bölgenin Turizm temsilcisi Seyfuriddin, eski zamanlardan kalma dini bir ritüel olan bu gösterinin dünyanın dikkatini çekmek için yapıldığını ve bölgeye daha çok turist çekmek istediklerini söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Videolar