Diğer Dinlerle İlgili Videolar

Ana Sayfa Videolar Dini Videolar Diğer Dinlerle İlgili Videolar Her gün 250 Metrelik Uçurumun Dibinden Kiliseye Tırmanıyor!

Her gün 250 Metrelik Uçurumun Dibinden Kiliseye Tırmanıyor!

Her gün 250 Metrelik Uçurumun Dibinden Kiliseye Tırmanıyor!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Diğer Dinlerle İlgili Videolar Yorumlar : 0 Okunma : 2464 Beğen : 0

Etiyopya’nın ücra bir köşesinde yer alan Geralta Dağları’nda Kıpti bir rahip, her gün kilisesine ulaşmak için çok tehlikeli bir dağ yolunu korkmadan tırmanıyor. Rahip Haylesilassie Kahsay, her gün bu yolu yürümesini “zor ama imkansız değil” diye ifade ediyor.

Geralta Dağı içine oyularak, Aziz Abuna Yemata tarafından İS. 6. yy.’da yapılan ‘Abuna Yemata Kilisesi’ 250 metrelik bir uçurumun dibine inşa edilmiş. Rahip Haylesilassie Kahsay, kiliseye ulaşabilmek için sabah saat 06:00’da kalkıyor ve 2 saatlik zorlu tırmanışına başlıyor. kilisede gününün büyük bir kısmını çok eski kitapları inceleyerek geçiriyor. Gün boyu bu eski kitapları incelemekten çok haz ettiğini ifade ediyor.

Rahip Haylesilassie Kahsay, dağdaki 10 metrelik bir yüksekliğe ipsiz ve yalın ayak tırmanıyor(Bugüne kadar tırmanış esnasında kimsenin düşerek hayatını kaybetmediği biliniyor). Çünkü bu dağlarda daha önceden yaşamış olan 9 Aziz’in kendilerini koruduğu düşünülüyor. Yüzyıllardır kilisenin Rahipleri, burada inzivaya çekilerek maneviyat yollarını derinleştiriyor.

Abuna Yemeta Kilisesi’nin Rahibi, gün batımına kadar inziva süreci geçirdikten sonra kilisesini kitleyerek gündelik işlerini halletmek için evine dönüyor. (BBC News/ K)Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Videolar