Dini Proğramlar

Ana Sayfa Proğram Dini Dosyalar Dini Proğramlar Müezzin 1.2 Namaz Vakti Proğramı

Müezzin 1.2 Namaz Vakti Proğramı

Müezzin 1.2 Namaz Vakti Proğramı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Proğramlar Yorumlar : 0 Okunma : 8761 Beğen : 0

namaz, namaz vakti, müezzin, diyanet namaz vakti proğramı indir download

Müezzin, namaz vakitlerini Diyanet ile uyumlu olarak hesaplayan ve çalışmak için Internet bağlantısı gerektirmeyen bir Windows uygulamasıdır.

Bulunduğunuz şehir, programın şehir listesinde mevcut ise listeden seçip namaz vakitlerini görebilirsiniz. Listede olmayan şehirler için ise Google Maps veya Google Earth’den (veya başka bir harita programından) enlem ve boylam bilgilerini öğrenip programa girdiğinizde Diyanet uyumlu namaz vakitlerini hesaplatabilirsiniz.

Program isterseniz namaz vakitlerinde ezan okur ve vakit yaklaştığında sizi uyarır. Ayrıca bir sonraki vaktin girmesine ne kadar süre kaldığını geri sayım penceresi üzerinden izleyebilirsiniz.

Programın içinde verilen hicri tarihler 2009-2015 yılları için Diyanet ile uyumludur.

Sürüm 1.2'de değişenler:

Sürüm 1.1′de 45 derece kuzey enlemi ve yukarısı için 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren imsak vakitleri hatalı hesaplanmaktadır.

Sürüm 1.2′de bu problem düzeltilmiştir.

Bu yüzden 45 derece kuzey enlemi ve yukarısı için programı kullanan tüm kullanıcıların mutlaka bu yeni sürümü indirip kurmaları gerekmektedir.

Gereklilikler: .Net Framework 2.0
Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Proğram