Zerdüşt Dini Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Zerdüşt Dini Haberleri Kürdistan Zerdüştiler Merkezi: Kürdistan’ın elde ettiği kazanımlar tehlikededir

Kürdistan Zerdüştiler Merkezi: Kürdistan’ın elde ettiği kazanımlar tehlikededir

Kürdistan Zerdüştiler Merkezi: Kürdistan’ın elde ettiği kazanımlar tehlikededir
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Zerdüşt Dini Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 2548 Beğen : 0

Kürdistan Zerdüştiler Merkezi, Kürdistan Bölgesi’nde yaşanan olaylara ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada Zerdüştiler, Kürd halkına ve siyasi taraflara yaşana olayların Kürdistan’ın kazanımlarının yitirilmesine neden olmaması için herkesin sağduyulu olmaya çağırdı.

Açıklamada; Ortadoğu’nun son dönemde kriz, kargaşa ve kaosun içinde olduğu, Kürdistan’ın ise dört bir yandan düşmanlarca sarıldığı belirtildi.

Açıklamada, Kürdistan’ın elde ettiği statükonun kaybedilmesi için düşmanların fırsat kolladığı ifade edildi.

Kürdistan Zerdüştiler Merkezi’nin hiçbir iktidarın kalıcı olmadığına dikkat çekildiği açıklamada, ”Kürdistan Bölgesi’ndeki idarenin nasıl olduğu ve vatandaşların tepkilerinin nedenine anlam veriyoruz. Biz yapılan tüm gösterilerin uygar ve demokratik bir şekilde yapılması halinde destekleyeceğimizi belirtiyoruz. Büyük Zerdüşt’ün de dediği gibi: ‘ Seçeceğimiz doğrular bizi huzur ve mutluluğa eriştirmeli’” denildi.

Kürdistan Zerdüştiler Merkezi açıklamasının devamında gösterilerde sivillerin öldürülmesi, PDK binalarının hedeflenmesini ve medya kuruluşlarına yapılan saldırıları kınayarak bu olayların Kürdlerin tarihinde kara bir leke olarak alacağı değerlendirilmesi yapıldı.

Kürdlerin birlik olması halinde daha da güçleneceği belirtilen açıklamada ”Büyük Zerdüşt’ün de dediği gibi: ‘ Yeni bir dünya yaratın.’ 1991 ayaklanması ve 2003’de Baas rejiminden geri alınan kazanımlar bu kargaşada ortamında kaybedilmemelidir” uyarısında bulunuldu.

Kürdistan Zerdüştiler Merkezi açıklamasında toplumsal barışın korunması, kin, nefret tohumlarının toplumun bağrına ekilmesine izin verilmemesi istendi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler