Yehova Şahitleri Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yehova Şahitleri Haberleri Yehova’nın Şahitleri Dünya Merkez Bürosunu Taşıyor

Yehova’nın Şahitleri Dünya Merkez Bürosunu Taşıyor

Yehova’nın Şahitleri Dünya Merkez Bürosunu Taşıyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yehova Şahitleri Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 3315 Beğen : 0

Yeni binalarda yaklaşık 800 Şahit yaşayacak ve çalışacak. Bunlar arasında bir ofis binası, bir hizmet binası ve dört konut binası yer alacak. Ayrıca Yehova’nın Şahitlerinin çağdaş tarihinin sergileneceği küçük bir müze yapılması planlanıyor.

Bu tesis satın alınan arazinin 18 hektarlık alanına inşa edilecek, geri kalan yerler ise ormanlık alan olarak kalacak. Geniş çimenlik alanlar oluşturmak için doğal yapıya dokunulmayacak. Binalar, içinde bulunduğu ormanla uyumlu bir görünüme sahip olacak.

Mimarlar binaların tasarımını enerji tasarrufunu ve kaynakların kullanımını göz önünde tutarak yaptılar. Böylece çevreye olabildiğince az müdahale edilecek ve masraflar düşük olacak. Örneğin, binaların çatıları soğuğa dayanıklı ve bakımı kolay olan bitkilerle kaplanacak; bu sayede hem yağmur sularının akışı azalacak hem de binaların içindeki ısı korunmuş olacak. Büroların tasarımı da gün ışığından olabildiğince yararlanılacak şekilde yapıldı. Su tasarrufu da önem verilen konular arasında.

Bu taşınma kararı neden alındı? Kutsal Kitabın ve ona dayalı diğer yayınların bir zamanlar sadece Brooklyn’de yapılan basım işi, bugün dünyanın diğer yerlerindeki Bürolarda yapılıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınların basımı ve sevkıyatı 2004 yılından itibaren Brooklyn’in 145 kilometre kuzeybatısında bulunan Wallkill’de (New York) yapılmaya başlandı.

Diğer bir etken ise masraflardı. Brooklyn’deki eski ve birbirinden uzak binaları kullanmak ve onların bakımını yapmak oldukça masraflı. Binaların bir arada bulunduğu bu yeni tesise taşınarak Şahitler Kutsal Kitaba dayalı eğitim işini destekleyen bağışları daha verimli şekilde kullanabilecekler.

Son izinlerin alınabilmesi için çevresel incelemelerin yapılması gerekiyor. Eğer her şey yolunda giderse inşaata 2013’te başlanacak ve proje dört yılda tamamlanacak.

Yehova’nın Şahitlerinin Wallkill’deki (New York) matbaa binalarının yanı sıra Patterson’da (New York) da bir eğitim merkezleri var. Ayrıca teşkilatın birçok ülkede Büroları da var. Şu anda dünya çapındaki Şahitlerin sayısı yedi buçuk milyonu geçti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler