Yehova Şahitleri Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yehova Şahitleri Haberleri Yehova'nın Şahitlerinin Bölge İbadetleri Devam Ediyor

Yehova'nın Şahitlerinin Bölge İbadetleri Devam Ediyor

Yehova'nın Şahitlerinin Bölge İbadetleri Devam Ediyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yehova Şahitleri Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 3391 Beğen : 0

Yehova’nın Şahitlerinin her yıl düzenlediği üç günlük bölge ibadetleri 19 Mayıs 2017’de başladı, bu yılki tema: “Asla Pes Etmeyin!” Bu ibadet programı dünyanın her yerinde uygun mekânlarda gerçekleştirilecek ve 2018’in başlarına kadar sürecek. Şahitler geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünya çapında insanları bölge ibadetine davet etmek üzere bir kampanya düzenliyor.

Bu ibadetlere giriş ücretsizdir ve içeride para toplanmaz. Yehova’nın Şahitlerinin dünya merkez bürosundaki (Warwick, New York) sözcüsü David A. Semonian şunları belirtiyor: “Geçen yılki bölge ibadetlerimize dünya çapında yaklaşık on üç milyon kişi katıldı. Bu yıl katılımın daha fazla olmasını bekliyoruz.”

52 kısımdan oluşan programda ele alınacak konular konuşma, söyleşi ve kısa videolar gibi çeşitli şekillerde sunulacak. Ayrıca her öğleden sonra, üç bölümden oluşan Lût’un Karısını Hatırlayın başlıklı filmin bir bölümü gösterilecek. Bölge ibadetlerinin tarihini ve yerini Şahitlerin resmi web sitesi jw.org’dan öğrenebilirsiniz. Medya kuruluşları daha fazla bilgi için Yehova’nın Şahitlerinin en yakın Bürosuyla irtibat kurabilir. Ayrıca bölge ibadetiyle ilgili haber yapmak isteyenler kiminle iletişime geçmeleri gerektiğini de Şahitlerin Bürosundan öğrenebilir.

David A. Semonian şöyle diyor: “Hayatın zorlukları bazen sevincimizi çalar, hatta her şeyden vazgeçip pes etmemize yol açar. Bu yılki bölge ibadetimiz, hem Şahitlere hem de Şahit olmayan kişilere yararlı olacak. Çünkü bu ibadet katılan herkesin sadece zorluklara dayanmasına değil, zorluklarla etkili şekilde başa çıkmasına da yardım etmeyi amaçlıyor.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler