Yehova Şahitleri Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yehova Şahitleri Haberleri Yehova’nın Şahitleri Tarihi The Towers Binasının Satışını Tamamladı

Yehova’nın Şahitleri Tarihi The Towers Binasının Satışını Tamamladı

Yehova’nın Şahitleri Tarihi The Towers Binasının Satışını Tamamladı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yehova Şahitleri Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 1689 Beğen : 0

Yehova’nın Şahitleri 31 Ekim’de, tarihi Brooklyn Heights bölgesindeki 21 Clark Street’te bulunan 16 katlı konut binasının satışı için resmi olarak anlaştı. Şahitler 40 yılı aşkın bir süredir, eskiden otel olan Romanesk tarzındaki bu binanın sahibiydi.

İlk ismi Leverich Towers Hotel olan The Towers binasının açılışı 1928’te yapıldı. Kısa süre sonra ismi Towers Hotel olarak değiştirildi ve “Brooklyn Otellerinin Aristokratı” olarak tanıtıldı. Müşterileri üst düzey kişilerden oluşuyordu. Ne var ki 1970’lere gelindiğinde bina artık eskimişti ve tadilat gerekiyordu.

Şahitler dünya merkez bürosundaki sayısı gittikçe artan çalışanlara kalacak yer sağlamak için önce binanın birkaç katını kiraladı, sonra da 1975’te binayı satın aldı. Şahitler binada iki kez tadilat yaptılar: önce 1978’de, sonra da 1998’de.

Yehova’nın Şahitlerinin sözcüsü David A. Semonian şöyle dedi: “Brooklyn Heights bölgesinde yaşamış kişiler olarak, The Towers binasını sadece bölgenin simgesi değil, güzel ve sıcak bir yuva olarak hatırlayacağız. Bu satışla, Brooklyn bölgesindeki tarihimizde bir sayfa daha kapanmış oldu.”

2016 yılında Yehova’nın Şahitlerinin dünya merkez bürosu Warwick’e (New York) taşındı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler