Yehova Şahitleri Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yehova Şahitleri Haberleri Ukrayna’daki Yehova’nın Şahitleri Stadyumda Toplandı!

Ukrayna’daki Yehova’nın Şahitleri Stadyumda Toplandı!

Ukrayna’daki Yehova’nın Şahitleri Stadyumda Toplandı!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yehova Şahitleri Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 3764 Beğen : 0

Ukrayna’nın doğusundaki savaşa rağmen Yehova’nın Şahitleri “Tanrı’nın Krallığına İlk Yeri Verin!” temalı kongreleri için Lviv’de bir araya geldi. Yehova’nın Şahitlerinin Yönetim Kurulu üyesi Anthony Morris,Kutsal Kitap – Yeni Dünya Çevirisi’nin güncel Ukrayna dilinde gözden geçirilmiş baskısının çıktığını ilan etti.

Yehova’nın Şahitlerinin yerel bürosu, kongrenin başlıca kısımlarının 8 şehirde, ayrıca çatışmaların yoğunlaştığı Donetsk bölgesindeki 62 yerde video bağlantısıyla izlenebilmesi için düzenlemeler yaptı. Lviv’deki stadyumda katılım zirvesi 18.336 kişiydi; programın canlı yayınla izlendiği yerler de dahil edildiğinde katılım 82.832’yi buldu. Toplam 1.068 kişi vaftiz edildi.

İÇERİK RESİMLERİ

Arena Lviv’de yapılan “Tanrı’nın Krallığına İlk Yeri Verin!” temalı kongrenin katılım zirvesi 18.336 kişiydi

Kongrenin ilk günü program bir bomba tehdidiyle kesintiye uğradı ve stadyum derhal boşaltıldı. Stadyumda bulunan 16.000’den fazla kişi 11 dakikada dışarı çıktı. Ancak ihbarın asılsız olduğu yetkililerce doğrulanınca program hemen kaldığı yerden devam etti.

Yehova’nın Şahitlerinin Ukrayna’daki basın sözcüsü Vasyl Kobel şunları söyledi: “Kongremizde bu kadar çok ziyaretçiyi ağırlamak bizi çok mutlu etti. Programın en heyecan verici kısmı, ilk olarak Ekim 2013’te İngilizce yayımlanan Yeni Dünya Çevirisi’nin gözden geçirilmiş baskısının Ukrayna dilinde çıkmasıydı. Kutsal Kitabın barış dolu bir gelecek vaadini, özellikle de ülkemizin tarihindeki bu çalkantılı dönemde komşularımızla paylaşmak bize heyecan veriyor.”

JW.ORGYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler