Yehova Şahitleri Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yehova Şahitleri Haberleri Nazi Soykırımına Uğrayan Yehova Şahidleri Anıldı

Nazi Soykırımına Uğrayan Yehova Şahidleri Anıldı

Nazi Soykırımına Uğrayan Yehova Şahidleri Anıldı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yehova Şahitleri Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 1709 Beğen : 0

Techelsberg Belediyesi (Avusturya), Naziler tarafından toplama kamplarında hapsedilen veya idam edilen Yehova’nın Şahitleri anısına bir tören düzenledi. Törende Techelsberg ve çevresindeki 31 Yehova’nın Şahidinin “Nasyonal Sosyalizm kurbanı” olduğunu gösteren bir anıt levhanın açılışı yapıldı.

Tören, 60 kişilik bir koronun “Şahitler Krallığı Cesurca Müjdeliyor” başlıklı ilahiyi söylemesiyle başladı. Şahitlerin dünya çapında düzenlenen ibadetlerinde söylenen bu ilahinin orijinalini 2. Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından hapsedilen Erich Frost adlı bir Şahit Sachsenhausen toplama kampında bestelemişti. Koronun ardından Johann Koban (Techelsberg Belediye Başkanı), Peter Stocker (Techelsberg kurbanlarından Gregor Wohlfahrt’ın torunu), Prof. Peter Gstettner, Prof. Vinzenz Jobst ve Dr. Peter Kaiser (eyalet valisi) yaklaşık 350 kişinin katıldığı törende konuşma yaptı. Bu etkinlik, Avusturya’nın ORF 2 ve ORF Kärnten adlı haber kanallarında ve bazı yerel gazetelerinde yer aldı.

2. Dünya Savaşı sırasında Avusturya’daki 550 Şahitten 212’si, siyasi konularda tarafsız olduğu ve savaşı herhangi bir yolla desteklemeyi reddettiği için Alman Nasyonal Sosyalist rejimine karşı bir tehdit olarak algılandı ve toplama kamplarına gönderildi. Toplama kamplarındaki Yehova’nın Şahitleri üniformalarının üzerine diktikleri mor üçgenlerle tanınıyordu. Toplam 154 Avusturyalı Şahit soykırımda hayatını kaybetti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler