Yehova Şahitleri Haberleri

Daha İyi Yaşam Vaadi Tedirgin Ediyor

Daha İyi Yaşam Vaadi Tedirgin Ediyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yehova Şahitleri Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 3241 Beğen : 0

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Yehova Şahitleri olarak bilinen gurubun misyonerlik çalışmalarının halk içinde büyük çoğunluğu tedirgin ettiği belirtiliyor.

Ayvalık'ın elit kesimi olarak tanımlanan Çamlık'ı mesken tuttuğu ve bu bölgede yoğun çalışmalar içinde oldukları vurgulanan Yehova Şahitleri'nin yaptıkları çalışmalar kapsamında daha iyi bir yaşam vaadinde bulundukları belirtiliyor. Özellikle yalnız yaşayan yaşlılar ile engellilerin bulunduğu evleri sıkça ziyaret eden Yehova misyonerlerinin ev sahiplerine daha iyi bir yaşam vaadinde bulunduğu iddia ediliyor. Şık giyimli, bakımlı genç kadın ve erkeklerden oluşan gurubun, Çamlık sakinlerine inançlarını anlatan broşür ve kitapçıklar dağıttıkları da gelen iddialar arasında yerini alıyor.

Ayvalık'ta yaklaşık 25 müridi bulunduğu belirtilen Yehova Şahitlerinin çalışmaları kent halkının içerisindeki ciddi çoğunluk tarafından endişeyle izlendiği kaydedilirken, söz konusu cemaatin hakları yasa ile koruma altına alındığından emniyet güçlerinin de bu konudaki şikayetlere cevap veremediği belirtiliyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler