Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber "Yahudiler radikaller ile savaşmak için takkelerinden feragat etsin"

"Yahudiler radikaller ile savaşmak için takkelerinden feragat etsin"

"Yahudiler radikaller ile savaşmak için takkelerinden feragat etsin"
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1215 Beğen : 0

Le Pen’in dindar Yahudilerin neredeyse her zaman giydikleri takke için, Aşkenaz terimi ‘Yarmulke’ kelimesini kullanması Yahudi basını tarafından samimiyet ifadesi olarak değerlendirildi.

İsrail’in Kanal 2 TV’sine bir demeç veren Le Pen, radikal İslam ile savaşmak için öncelikle kamusal alanda dindar kıyafetlere sınır getirilmesi gerektiğini, bu konuda Fransız Yahudi cemaatlerinden destek istediğini ifade etti.

Takke yerine dindar Yahudilerin Şapka ile gezebileceğini belirten Le Pen sözlerine şöyle devam etti: “ Radikal İslam’la savaş için toplumun her kesimi bir araya gelmeli ve gerektiğinde bazı fedakarlıklar da yapılmalı.”

Ancak Yahudi cemaatleri, yakında Fransa’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Emmanuel Macron’dan sonra ikinci kuvvetli aday olan Le Pen’in Ulusal Cephe partisine halen şüphe ile yaklaşıyorlar.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler