Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Yahudiler Afrikalı göçmenlere saldırdı

Yahudiler Afrikalı göçmenlere saldırdı

Yahudiler Afrikalı göçmenlere saldırdı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2525 Beğen : 0

İsrail'e gelen Afrikalı göçmenlere saldıran en az beş kişi tutuklandı. Olayların İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından konuyla ilgili yapılan bir açıklama sonrası arttığı bildirildi.

Başkent Tel Aviv'de en az 200 kişi şehirde artan "Afrikalı nüfusu" protesto etmek için toplandı, gösteri kısa süre sonra çatışmaya dönüştü. Çevredeki Afrikalılar'a saldıran yahudi eylemciler polis memurlarına saldırdı, etrafı yakıp yıkmaya başladı.
Çoğu 18 yaşından küçük 17 kişinin gözaltına alındığı olaylar sırasında göçmenleri taşıyan bir araç ateşe verildi.

Pazar günü İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu "Afrika'dan yasadışı göç olgusu son derece ciddi ve İsrail toplumunu, ulusal güvenlik ve ulusal kimliğin temellerini tehdit ediyor" demişti.

Netanyahu "yasadışı casuslar" olarak nitelediği göçmenlerin sayısının 600 bine ulaştığını iddia ederken, "Bu devleti boğarken, Yahudi ve demokratik bir devlet olarak imajını bozacak" ifadesini kullandı.

Resmi istatistiklere göre İsrail'de 52 bin 487 kaçak Afrikalı göçmen var.

İsrail şu sıralar Negev çölünden gelen göçmenleri engellemek adına bir gözaltı merkezi ile Mısır sınırına bir duvar inşa ediyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler