Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Yahudi okulundan kovulan öğretmen mahkemeyi kazandı

Yahudi okulundan kovulan öğretmen mahkemeyi kazandı

Yahudi okulundan kovulan öğretmen mahkemeyi kazandı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1041 Beğen : 0

Londra’da Ortodoks Yahudi yuvasında öğretmen olan 24 yaşındaki Zelda De Groen, 2016 yılının haziran ayında okul yönetimi tarafından Yahudi geleneklerine uygun bir özel hayatı olmadığı gerekçesi ile işten çıkartılmıştı.

De Groen uğradığı haksızlık üzerine konuyu İngiliz adaleti önüne getirmişti. Gan Menachem Yuvası aleyhine Watford İş Mahkemesi’nde açılan dava geçtiğimiz cuma günü sonuçlanarak okul aleyhine karara bağlandı.

Mahkemenin karar metninde okulun davranışı, şüphe götürmez bir şekilde aşağılayıcı, küçük düşürücü ve kabul edilemez olarak nitelendi. Mahkeme iddia makamının talep ettiği 26 bin dolarlık tazminatı görüşmek üzere ikinci bir toplantı yapılacağını da duyurdu.

Dindar bir çevre olan Londra’nın Stamford Hill semtinde yetişmiş olan De Groen, hayat tarzına yapılan baskılardan rahatsız olarak Nisan 2016’da erkek arkadaşı ile başka bir mahalleye taşınmıştı.

Mahkemede, 2016 yılında okul idaresi tarafından ya evlenirsiniz ya da okuldan atılırsın şeklinde tehdit edildiğini de açıklayan De Groen 2016 temmuzunda erkek arkadaşı ile evlendi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler