Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Yahudi, Müslüman ve Hıristiyan Din Adamları İsrail'e Dur Dedi !

Yahudi, Müslüman ve Hıristiyan Din Adamları İsrail'e Dur Dedi !

Yahudi, Müslüman ve Hıristiyan Din Adamları İsrail'e Dur Dedi !
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 6871 Beğen : 0

İsrail’in Baş Hahamı Yisrael Meir Lau, ülkede yaşayan Müslüman ve Hıristiyan azınlıkların liderleri ile kendi ofisinde yaptığı toplantıda hükümete çağrıda bulunarak çatışmanın en kısa zamanda sona ermesini istedi.

Toplantıya Kudüs’ün Müslüman liderlerinden Şeyh Muhammed Kiwan, Dürzü Cemaati Başkanı Şeyh Mofaq Tarif, Yunan Ortodoks Kilisesi Başkanı Papaz Theophilos III, Ermeni Patriği ve birçok din adamı katıldı.

Lau, İsrail’in yeni seçilen Devlet Başkanı Reuven Rivlin’in de bulunduğu toplantıda şöyle konuştu: “Biz tüm dualarımızda Tanrı’dan barış istiyoruz. Birkaç gün önce Filistinli gencin öldürülmesini kınadığımız gibi üç Yahudi gencin öldürülmesi de şiddetle kınıyoruz.

Böyle korkunç şiddet olayları failleri kim olursa olsun tüm dinlerin liderleri tarafından kınanmalıdır.”

Lau, Gazze harekatı için de şöyle dedi:

”Şiddet şiddeti doğurmaktadır, bu kısır döngüye son vermek gerekir.

Ancak dünya şunu da bilmelidir ki, İsrail ordusu yaptığı operasyonlarda sivil kayıpların olmaması için elinden gelen her tür tedbiri almak için çaba sarf ederken, Hamas bilerek ve isteyerek İsrailli sivilleri hedef alıyor.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler