Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Yahudi Milletvekillerinin Mescidi Aksa Yasağı Kaldırıldı

Yahudi Milletvekillerinin Mescidi Aksa Yasağı Kaldırıldı

Yahudi Milletvekillerinin Mescidi Aksa Yasağı Kaldırıldı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1323 Beğen : 0

Knesset´teki Etik Komisyonu´nun, 2015 yılında çıkarılan ve Yahudi milletvekillerinin Mescid-i Aksa´ya girişlerini engelleyen yasağı, fanatik Yahudi Milletvekili Yehuda Glick´in talebi üzerine kaldırdığını Açıkladı.

İsrail parlamentosunun (Knesset), Yahudi milletvekillerinin Mescid-i Aksa´ya giriş yasağını kaldırdığı bildirildi.

Knesset´in 2015´ten beri milletvekillerine getirdiği Mescid-i Aksa yasağının kaldırılmasının hükümetle bağlantılı siyasi bir karar olduğu belirtilen haberde, Glick´in yasağın kaldırılmasından memnuniyet duyduğu ifade edildi.

İsrail Parlamentosu, Mescid-i Aksa´ya düzenlenen Yahudi baskınlarının ardından İsrail polisi ile Filistinli Müslümanlar arasında gerilimin artması üzerine 2015´te Knesset üyelerinin Harem-i Şerif´e girmelerini yasaklamıştı.

Kudüs´te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler ise içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu´s Sahra Camisi´nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Harem-i Şerif´te kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler