Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Yahudi Düşmanlığını İzleme Temsilcisi

Yahudi Düşmanlığını İzleme Temsilcisi

Yahudi Düşmanlığını İzleme Temsilcisi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 798 Beğen : 0

Washington’a yakın çevreler Başkan Donald Trump yönetiminin söz konusu pozisyonu devreden çıkarmak istediğini belirtiyor.

Pozisyonun yeniden açılması konusunda ADL liderliğindeki birçok dini cemaat ABD Başkanlığına bir mektup yazarak konunu önemine dikkat çekti. Mektup onlarca yerel Hıristiyan, Yahudi, Müslüman ve Hindu cemaatleri tarafından imzalandı. Son olarak Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da basına yaptığı açıklamada, pozisyonun önemine dikkat çekti ve bir an evvel doldurulması gerektiğini belirtti. ABD, New Jersey Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi ve antisemitizme karşı kanun metninin yazarlarından Chris Smith de söz konusu çağrıya destek verdi.

Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki departman, 2004 yılında ABD’de yasalaşan Küresel Yahudi Düşmanlığı ile Savaş ve Gözetleme Hakkında Kanun kapsamında kuruldu. Departmanın görevi dünya çapında antisemit hareketleri izlemek, raporlamak ve faillere karşı gereken yaptırımları organize etmek.

Trump yönetimi devlet harcamalarında tasarruf yapmak amacı ile birçok kamu hizmeti departmanını kapıyor ya da ortak amaçları olanları birleştiriyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler