Yahudi Haber

Talmud-Tora dijital oldu

Talmud-Tora dijital oldu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2441 Beğen : 0

Şimdiye kadar orta öğretimde bilgisayar ve tablet PC’lere şüphe ile bakan hahamlar sonunda öğrencilerinin mobil cihazlar ve dijital sistemlerden oluşan ulusal orta eğitim programının kendi okullarında kullanılmasında sakınca görmedi.

Ancak İsrail Eğitim Bakanlığı da buna karşılık hali hazırda uygulamada olan dijital programa alternatif özel bir program geliştirecek.

Dindar öğrenciler için olan dijital eğitim programında çizgi karakterlerin kılık kıyafeti, eğitim metninin içeriği Yahudi gelenek ve görenekleri açısından uygun olacak.

İsrail Eğitim Bakanı Gideon Şa’ar basına yaptığı açıklamada, Yahudi dindar kesimin bilgisayarlı eğitimi kabul etmesinin çok önemli bir adım olduğunu belirterek, bu gelişmenin gelecekte dindarlar ile laiklerin birbirlerine daha kolay adapte olmalarını sağlayacağını söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler