Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Suriyeli mültecilere sinagog içinde ev

Suriyeli mültecilere sinagog içinde ev

Suriyeli mültecilere sinagog içinde ev
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1415 Beğen : 0

Londra’da bulunan Güney Londra Liberal Sinagogu, binasının bir bölümünü renove ederek Suriyeli aile için ev haline getirecek.

Streatham’da bulunan Güney Londra Liberal Sinagogu eskiden sinagogun bekçisine ait alanı Suriyeli mülteci bir aile için ev haline getirmek için 50 bin pound toplamayı hedefliyor. Sinagogun Yönetim Kurulu Başkanı Alice Alphandary geçmişte Yahudilerin mabetlere sığınarak kurtulduklarını belirterek, 1950’de babasının da aynı şekilde yardım aldığını ekledi ve artık sıranın kendilerine geldiğini söyledi.

Sinagogun bulunduğu Lambeth bölgesi, hükümet programı dahilinde 20 aileyi barındıracak. 2020 yılı itibariyle İngiltere 20 bin Suriyeli mülteciyi yerleştirmiş olacak. Projeye Tevrat’ta geçen, Hz. İbrahim’in yabancılara kucak açacak şekilde kenarını açık bıraktığı çadırından esinlenilerek ‘İbrahim’in Çadırı’ adı verildi. Alphandary misafirperverliğin dini bir zorunluluk olduğunun altını çizdi.

Sinagogun hahamı Danny Rich, Suriyeli mültecileri İngiltere’ye getirme kampanyasında aktif olarak çalıştıklarını belirterek Tevrat’tan şu alıntıyı yaptı: “Yabancıyı sevmelisin çünkü Mısır topraklarında yabancı olmanın ne demek olduğunu biliyorsun.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler