Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Reklam kaldırıldı, Yahudiler memnun

Reklam kaldırıldı, Yahudiler memnun

Reklam kaldırıldı, Yahudiler memnun
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2645 Beğen : 0

Türkiye’deki bir şampuan reklamında Adolf Hitler’in kullanılması Amerika’daki Yahudilerin geçtiğimiz hafta tepkisine neden olmuştu. İftira ve İnkar ile Mücadele (The Anti-Defamation League- ADL) tarafından yapılan yazılı açıklamada, şampuan reklamının Yahudi milletinin trajedik geçmişine karşı saygısızlık olduğu savunulmuştu.

Yahudilerin tepkisi üzerine şampuanın üreticisi olan firma tarafından reklamına son verilmesi başta ADL olmak üzere birçok Yahudi derneği tarafından memnuniyet ile karşılandı.

Çatı Yahudi derneklerinden olan ADL tarafından yapılan yazılı açıklamada reklamın durdurulmasının gurur duyulacak bir davranış olduğu ifade edildi.

Yazılı açıklama da görüşlerini dile getiren ADL Direktörü Abraham Foxman, ‘‘Soykırımından bu zamana çok zaman geçti ve Hitler’in yol açtığı bu acıyı yaşayan 6 milyon insanın anısını birlikte korudu’’ diye konuştu. Foxman daha sonra, ‘‘Türk hükümeti de Türk insanı da aynı şekilde davrandı ve bizler bundan dolayı minnettarız’’ dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler