Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Obama Büyük Sinegogu Ziyaret Etti

Obama Büyük Sinegogu Ziyaret Etti

Obama Büyük Sinegogu Ziyaret Etti
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2192 Beğen : 0

Başkan Barack Obama G20 zirvesi için Rusya’ya giderken kısa bir süreliğine İsveç’te konakladı.

Roş Aşana bayramı olması dolayısı ile Stockholm’deki ‘Büyük Sinagog’u ziyaret eden Başkan, burada yaptığı konuşmada, Yahudi Kutsal Kitabı Tevrat’ın en önemli prensiplerinden birini dile getirerek, birisinin hayatı tehlikede iken hiçbir şey yapmadan durmanın insanlığın onuruna aykırı olduğunu ifade etti.

Wallenberg, savaş yıllarında kendi hayatını tehlikeye atarak, Nazi işgali altındaki Budapeşte’de yaklaşık 20.000 Yahudi’ye İsveç pasaportu vererek, onları mutlak bir ölüme götürecek trenlerden indirmiş ve İsveç’e sığınmalarını sağlamıştı.

Obama, Wallenberg’in yaptığının Suriye iç savaşının yaşandığı bugünlerde tüm dünyaya örnek olması gerektiğini söyleyerek, Wallenberg’in cinayetleri seyretmek yerine riske girerek müdahale etmeyi tercih ettiğinin altını çizdi.

Yahudi dininin 613 prensibinden birine göre bir insanın hayatı tehlikede iken hiç bir şey yapmadan durmak günah.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler