Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber New York’ta Tarihi Sinagog Sosyal Konut Olacak

New York’ta Tarihi Sinagog Sosyal Konut Olacak

New York’ta Tarihi Sinagog Sosyal Konut Olacak
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 929 Beğen : 0

New York’a ilk gelen Polonyalı Yahudi göçmenler tarafından1837 yılında inşa edilen tarihi sinagog şehrin en eski üçüncü sinagogu. Ancak New York Tarihi Eserler Komisyonu tarihi sinagogu koruma altına alınan binalar listesine eklemedi.

Yapılacak sosyal konut projesi 14 katlı olacak ve daireler kiraya verilecek. Yapılacak yeni binada kiracıların kullanabileceği bir sosyal kulüp ve sinagog da olacak.

Birçok New Yorklunun tepkisine neden olan proje için Sinagog Cemaati Başkanı Michael Firestone şunları belirtiyor: “Cemaatimiz finansal olarak söz konusu kat karşılığı projeye girmeye mecbur. " New York’ta emlak haberleri veren yerel basına göre, bölgede bulunan birçok sinagog söz konusu yöntemi kullanarak kat karşılığı müteahhit ile anlaşarak finansal problemlerini çözdü.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler