Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Mısır Yahudi tapularına el koydu

Mısır Yahudi tapularına el koydu

Mısır Yahudi tapularına el koydu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2460 Beğen : 0

Söz konusu dokümanların bulunduğu 13 dev karton kutu İsrail’e gönderilmek üzere Mısır-Ürdün sınırını geçerken Mısır Güvenlik güçleri tarafından sakıncalı bulunarak engellendi.

Jerusalem Post gazetesinin Mısır’daki Al-Ahram gazetesinin haberine dayanarak yaptığı haber İsrail’in Yedioth Aharonot ve İnternet Gazetesi Times Of Israel tarafından da yayınlanmasına rağmen, Mısır resmi makamları tarafından henüz doğrulanmadı.

En son olarak İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon tarafından dünya gündemine taşınan Yahudi mülteciler ve Arap ülkelerinde kalan malları konusu Arap ülkelerinde infial uyandırmıştı.

Ayalon, İsrail-Filistin Özerk Yönetimi barış görüşmelerinde, Filistin tarafının Filistinli mültecilere İsrail’in tazminat ödemesi gerektiğini belirtmesi üzerine cevap olarak, Arap ülkelerinin de tüm mallarını geride bırakarak ülkelerini terk etmek zorunda kalan Yahudi vatandaşlarına tazminat ödemesi gerektiğini belirtmişti.

Ayalon, gazetecilerin ele geçirilen belgeler ile ilgili sorusu üzerine, İsrail Hükümetinin Mısır’da yaşamış Yahudilerin taşınmazlarına ait tüm belgelerine zaten sahip olduğunu belirterek şöyle konuştu: “ Mısır’da el konulan belgelerin ne olduğu konusunda bir bilgi sahibi değilim, fakat İsrail Devleti, Arap-İsrail barışı daim olmadan bu konuyu görüşme masasına getirmeyecektir.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler