Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber İtalya’ya Hanuka hediyesi: İtalyan Ulusal Yahudi Müzesi

İtalya’ya Hanuka hediyesi: İtalyan Ulusal Yahudi Müzesi

İtalya’ya Hanuka hediyesi: İtalyan Ulusal Yahudi Müzesi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 950 Beğen : 0

Müze açılışının ilk günlerinde, ‘Yahudiler: İlk Bin Yıl’ adlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, Roma İmparatorluğunun ilk yıllarından Orta çağ’a kadar olan dönemde İtalya’daki Yahudi kültürünü gözler önüne seriyor. Müzenin binası için İtalya’nın en eski ve tarihi öneme sahip Ferrara şehri seçildi. Bina eskiden hapishane olarak kullanılıyordu.

Halen araştırmacılar müzeye konacak farklı tarihi eserleri sergi için hazırlıyorlar. ‘İlk Bin Yıl’ sergisinin ardından müzeye yerleştirilecek diğer eserlerle günümüze kadar olan İtalyan Yahudi tarihi tamamlanmış olacak. Tüm İtalyan Yahudi geçmişinin tamamlanması için verilen tahmini tarih 2021.

Orta Çağ’dan bu yana Yahudi kültürünün etkisinde kalmış olan Ferrara şehri İtalya’nın kuzeydoğusunda, Venedik ile Bolonya arasında yer alıyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler