Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber İsrail hahambaşısı: “Yahudiler Mescid-i Aksa’ya girmesin”

İsrail hahambaşısı: “Yahudiler Mescid-i Aksa’ya girmesin”

İsrail hahambaşısı: “Yahudiler Mescid-i Aksa’ya girmesin”
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2818 Beğen : 0

İsrail’in en yüksek Sefarad Yahudi din otoritesi Rav Yitzhak Yosef, bir açıklama yaparak, Yahudilerin Tapınak Tepesi’ne girmesinin doğru olmayacağını söyledi. Yosef, bunun aksine hareket edenlerin dinen günah işlediklerini belirtti.

Geçtiğimiz çarşamba günü bir kişinin öldüğü terör saldırısında ağır yaralanan ancak cuma sabahı aldığı yaralara yenik düşerek hayata veda eden 17 yaşındaki Yeşiva öğrencisi Şalom Baadani’nin cenazesinde konuşan Haham, daha fazla kan akmaması için provokasyonlara derhal son verilmesi gerektiğini söyledi.

5 Kasım Çarşamba günü meydana gelen bir terör eyleminde İbrahim al Akari adlı bir Filistinli kullandığı arabayı tramvay bekleyen yayaların üstüne sürmüş, olay anında bir kişi ölürken saldırgan polis tarafından vurularak durdurulmuştu.

Hamas kaynakları olaydan sonra yaptıkları açıklamalarda, Akari’nin eylemi Yahudilerin Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmelerine karşı misilleme olarak yaptığını iddia etmişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler