Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Hahambaşı İsak Haleva´nın Şavuot Bayramı mesajı

Hahambaşı İsak Haleva´nın Şavuot Bayramı mesajı

Hahambaşı İsak Haleva´nın Şavuot Bayramı mesajı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1467 Beğen : 0

Hahambaşı İsak Haleva, Yahudilerin kutlamakta olduğu Şavuot Bayramı için tüm Türk Yahudilerine hitaben bir mesaj yayınladı. Şavuot Bayramının önemine değinen Haleva’nın mesajı şöyle:

“Kutsal Toramız hepimize rehber olsun”

“Değerli Dindaşlarım

Yüce Tanrı’nın Moşe Rabenu aracılığıyla Kutsal Toramızı bizlere armağan etmesinin yıldönümü olarak bu yıl 31 Mayıs Çarşamba ve 1 Haziran Perşembe günlerini kutlayacağımız Şavuot Bayramı, biz Musevilerin ‘Berit Sinay’ olarak tanımladığımız Tanrı kaynaklı evrensel ahlak değerlerine sahip olmamız bakımından dinsel ve toplumsal kültürümüzün en önemli nirengi noktalarından biridir.

Bu değerlere sahip oluşumuz, aradan geçen yaklaşık otuz dört asra ve çok sayıda olumsuz tarihsel ve toplumsal koşullara rağmen varlığımızın temel direklerinden biri olmuş, ve en önemlisi, bizleri birlik ve bütünlük içinde bugünlere taşımıştır.

Dilerim ki, geçmişimizi olduğu gibi, bugünlerimizi ve geleceğimizi de aydınlatan Kutsal Toramız hepimize rehber olsun, sevdiklerimiz ve sevenlerimizle birlikte huzur içinde idrak edeceğimiz Şavuot Bayramı ruhlarımızı aydınlatsın.

Moadim Lesimha, Hagim Uzmanim Lesason.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler