Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Çekirge İstilası ve Yahudi Kehaneti

Çekirge İstilası ve Yahudi Kehaneti

Çekirge İstilası ve Yahudi Kehaneti
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 4437 Beğen : 0

İncil’deki çekirge istilası haberi Museviler’in kalbine korku saldı. Mısır, devasa bir çekirge istilasına uğramış durumda… Aynı İncil’deki felaketlerden birini anımsatan çekirge istilası İsrail’i oldukça korkutuyor. İstilanın kendi ülkelerine de sıçrama ihtimalinden korkan İsrailliler için işin bir ilginç boyutu daha var. Çekirge istilası tam da Yahudilerin Mısır’dan kaçışının kutlandığı ‘Hamursuz Bayramı’nın ertesine denk geldi. İsrail’de yaşayan pek çok Yahudi, bunun bir tür işaret olduğuna inanıyor.

Özellikle tarım alanlarını yok ettikleri için ekonomiye büyük darbe vuran çekirge istilaları ülkeler için büyük tehlike arz ediyor.

İNCİL’DE ÇEKİRGE FELAKETİ

Hristiyanların kutsal kitabı İncil’de, Tanrı’nın Mısır’ı Yahudileri sürgün ettiği için cezalandırdığı yazılır. Tanrı’nın Mısır üzerine gönderdiği 10 felaketten bir tanesi de çekirge felaketidirYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler