Yahudi Haber

Antisemitizm’e karşı kanun

Antisemitizm’e karşı kanun
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2500 Beğen : 0

California bağımsız meclisi temsilcileri tarafından imzalanarak yürürlüğe giren kanun sembolik bir önem taşımasına rağmen tüm eyalet eğitimcilerini yükselen nefret suçlarına karşı uyarıyor.

Son zamanlarda bazı okullarda öğrencilerin, Filistinliler ile karşı karşıya gelen İsrail askerlerini 2. Dünya Savaşındaki Nazilere benzeten pankartlar açması kanun koyucuların böyle bir tepkisine neden oldu.

Kanun metninin yaratıcısı ve onaylayıcısı Cumhuriyetçi Temsilci Linda Fresno konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde özetledi:

“ California liseleri ve üniversitelerinde çalışan eğitimciler anlamalıdır ki Antisemitizm 2. Dünya Savaşı ile sona ermedi.

Maalesef günümüzde Hamas gibi örgütlerin destekçileri ve sempatizanları, okullardaki İsrail- Filistin sorunu tartışmalarında, İsrail’i Filistinlilere eziyet eden ırkçı bir devlet olarak göstermekte ve ABD’nin dış politikasının tamamen Yahudilerin etkisinde olduğunu iddia etmektedirler.

Çıkardığımız sembolik kanun California Eyaletinin bu yalanları protesto ettiğinin bir kanıtıdır.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler