Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber Amerikan dindar Yahudileri’nden Trump’a büyük tepki

Amerikan dindar Yahudileri’nden Trump’a büyük tepki

Amerikan dindar Yahudileri’nden Trump’a büyük tepki
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 890 Beğen : 0

ABD Dindar Yahudi Cemaatleri Birliği (RCA) Başkan Donald Trump’ı siyasi konuşma ve söylemlerinde daha sorumlu davranmaya davet etti. Virginia Charlottesville’de olan beyaz ırkçı terörünün hiçbir ahlaki kriterde yeri olmadığını belirten RCA Başkanı Rabbi Elazar Muskin, Beyaz Üstünlüğü söyleminin en az Nazizm kadar tehlikeli ve ırkçı olduğunu ifade etti.

Muskin eleştirisinde, “Bazı sağcı görüşleri ve nefret söylemlerini direk olarak kınamaktan kaçınanlar toplumda şovenizme ve şiddete çanak tutmakta. Biz hahamlar prensipte tepkilerimizi kişilere değil olaylara veririz, ancak burada ortaya çıkan durum maalesef partisan politiklardan ve Başkan’ın kullandığı ifadelerden kaynaklanmıştır.”

RCA Başkan Yardımcısı Rav Mark Dratch da yaptığı ayrı bir açıklamada Trump’ı eleştirdi. Dratch şu ifadeleri kullandı, “Biz de ABD’nin tüm siyasi gruplarınndan, dini cemaatlerinden, toplumun farklı kesimlerinden gelen tepkilere katılıyor ve Başkan Trump’ı kullandığı siyasi söylem konusunda bir kez daha uyarıyoruz. Ülkemizin liderleri Virginia Charlottesville’de olan terörü ve ırkçılığı en ağır şekilde kınamalı, ve şiddete karşı gerekli tedbirleri almalıdır. Toplumun Charlottesville’de aldığı yara ancak bu şekilde iyileşir.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler