Yahudi Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Yahudi Haber ABD Başkan Yardımcısı Yahudi Mezarlığı'nda Temizliğe Yardım Etti

ABD Başkan Yardımcısı Yahudi Mezarlığı'nda Temizliğe Yardım Etti

ABD Başkan Yardımcısı Yahudi Mezarlığı'nda Temizliğe Yardım Etti
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yahudi Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1504 Beğen : 0

Yahudi cemaatine Trump hükümetinin desteğini ifade etmek isteyen Başkan Yardımcısı Mike Pence, kolları sıvadı ve Missouri’de saldırıya uğrayan Yahudi mezarlığının onarılması çalışmalarına yardım etti.

Gönüllü temizlik ekibi ile birlikte çarşamba günü mezarlığa gelen Başkan Yardımcısı Pence, Mezmurlar duasının okunmasının ardından eline tırmığı aldı ve bizzat çalışmalara katıldı. Pence çalışmaya başlamadan önce basın mensuplarına şunları da ifade etmekten geri kalmadı: “Amerika’da nefret söylemine, önyargıya ve antisemitizme yer yoktur”

Mezarlığın tamir çalışmalarına Missouri’de yaşayan birçok farklı kültürden gelen vatandaş da gönüllü olarak katıldı. Mezarlığın yeniden düzenlenmesi için en büyük mali yardımlardan biri Missouri Müslüman Cemaatinden geldi. Reuters’ın bildirdiğine göre, Müslümanlar Yahudi Cemaatine topladıkları 91 bin doları gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde Chesed Shel Emeth adlı mezarlığa giren kimliği belirsiz kişiler 154 mezar taşını yerinden söküp kırmıştıYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler