Scientology Tarikatı Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Scientology Tarikatı Haberleri Scientology tarikatına dolandırıcılık davası

Scientology tarikatına dolandırıcılık davası

Scientology tarikatına dolandırıcılık davası
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Scientology Tarikatı Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 3238 Beğen : 0

California eyaletinde yaşayan Luis ve Maria Garcia, Tampa kentindeki federal mahkemede açtıkları davada tarikatın bir inşaat projesi ve doğal afetlerde evleri ile yakınlarını yitirenlere yardım için kendilerinden 420 bin dolar bağış aldığını ileri sürdü.

Çift, daha sonra bu paranın Scientology tarikatı lideri David Miscavige'nin kasasına aktarıldığını öğrendiklerini söyledi.

Miscavige liderliğindeki tarikatın kuruluş ilkelerinden uzaklaştığına işaret eden Garcia çifti, "Scientology, tek amacı insanların parasını almak olan din dışı bir girişime dönüştü" dedi.

Henüz iddianameyi incelemediklerini belirten Scientology Sözcüsü Pat Harney ise gönderdiği e-postada tarikatın insanlardan zorla para topladığı iddiasını reddetti.

İddianamede adı geçen Scientology Kilisesi'ne bağlı bazı ortaklık ve kar amacı gütmeyen şirketler de dolandırıcılık ve sahtekarlıkla suçlanıyor.

1982 yılında katıldıkları tarikatta üst mertebelere erişen Garcia çifti, Scientology'nun kurucusu L. Ron Hubbard'ın 1986'da ölümünün ardından tarikatın başına geçen Miscavige'in yönetiminden düş kırıklığına uğradıkları için topluluktan Kasım 2010'da ayrılmıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler