Scientology Tarikatı Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Scientology Tarikatı Haberleri Scientology Tarikatı Yeni Merkezini Açtı !

Scientology Tarikatı Yeni Merkezini Açtı !

Scientology Tarikatı Yeni Merkezini Açtı !
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Scientology Tarikatı Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 3243 Beğen : 0

Scientology tarikatı, 145 milyon dolara (292 milyon TL) mal olan ve tarikatın yeni merkezi olması planlanan kilisenin açılışını düzenlenen bir törenle gerçekleştirdi.

Dev kilisenin açılışında tarikatın önemli isimlerinden ünlü Hollywood aktörleri Tom Cruise ve John Travolta en ön sırada yer aldı. Sadece tarikat mensuplarının katılabildiği açılış töreninde,helikopterler ön sıralardaki ünlüleri kameraya aldı.

ABD’nin Florida eyaletinde açılışı yapılan kilise, bulunduğu Clearwater bölgesindeki en büyük bina oldu. 15 yıldır inşaatı devam eden kilisede, tarikatın kurucusu L. Ron Hubbard tarafından 1970’li yıllarda geliştirilen “süper güç”eğitim programlarının uygulanacağı belirtiliyor.

Scientology sözcülerinden Ben Shaw, “Süper güç”ün, “kişinin algısını yükselten, seçim kuvvetini arttıran ve başka manevi özellikler kazanmasını amaçlayan ruhani bir danışmanlık hizmeti” olduğunu belirtti. 6 bin kişi katıldı Tarikatın bir tesisinde ilk kez uygulanacak program için bir katın tamamen ayrıldığı açıklandı.

Kilisenin açılışına 10 bin kişinin katılması bekleniyordu ancak gelenlerin sayısının 6 binden az olduğu ifade ediliyor. Açılışta, Scientology lideri David Miscavige tarafından yapılan konuşma dev ekranlardan tüm izleyicilere aktarıldı. Binada, dinletiler için 300 oda, ziyaretçiler için büyük bir lobi ve bir yemekkatı bulunuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler