Satanizm Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Satanizm Haberleri ABD yargısından Satanistleri sevindiren karar

ABD yargısından Satanistleri sevindiren karar

ABD yargısından Satanistleri sevindiren karar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Satanizm Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 1216 Beğen : 0

Washington eyalet temsilcisi Matt Shea, 6 Mart'ta ayında Satanistlere karşı düzenlediği protesto sırasında Olympia kentindeki valilik binasının merdivenlerini zeytinyağıyla kirletmekle suçlanıyor. Eyalet yetkilileri Shea’ya 4 bin 761 dolarlık temizlik faturası çıkardı.

Güvenlik kameraları, binanın merdivenlerinde bir Satanist gösterisinin yapıldığı sırada Shea’nın elinde bir zeytinyağı şişesiyle karşı protesto girişiminde bulunduğunu gösterdi.

Olayı soruşturan müfettişler Shea’nın basamaklara zeytinyağı döktüğünü ifade etti. Yetkililere göre Cumhuriyetçi temsilci, binlerce dolarlık zarara neden oldu, zira zeytinyağının tarihi kumtaşı ve mermer parçalarına dökülmesi kapsamlı bir temizlik ve onarım gerektiriyor.

Çarşamba günü Shea'ya onarım ve temizlik maliyetini karşılaması için 4 bin 761 dolarlık fatura gönderildiği bildirildi.

İÇERİK RESİMLERİ

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Mart’taki protestoya katılan ve kendini satanist olarak tanımlayan John Ashby, Shea’nın zeytinyağını basamaklara döktüğünü gördüğünü aktardı.

“Bir dua mırıldandığını ve zeytinyağını döktüğünü fark ettim” diyen Ashby, bunu kamu güvenliği açısından bir risk olarak gördüğünü söyledi.

“Bu adamın sorunu ne?” diye düşündüğünü aktaran Ashby, faturayla ilgili şöyle konuştu:

"İşte bu! Kamu güvenliğini göz ardı ettiği ve kamu malına zarar verdiği için cezalandırılması gerekiyordu."

Washington Satanist Tapınağı ise perşembe günü yaptığı açıklamada “Bizler, her sorumlu vatandaşın ve özellikle seçilmiş yöneticilerin yapması gerektiği gibi kamu mülkiyetine saygı gösterdik” dedi.

King5’in haberine göre açıklamada şu ifadeler de yer aldı:

"Matt Shea ve onun salata sosu bizim ifade özgürlüğü hakkını kullanmamızı engelleyemez. Yani o ve Washington eyalet meclisi, gelecek yıl yeniden orada olacağımızdan emin olabilir."

Kaynak: Şarkul awsatYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler