Mormon Kilisesi Haberleri

Mormonlar İlk Kez Görüntülendi

Mormonlar İlk Kez Görüntülendi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Mormon Kilisesi Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 4343 Beğen : 0

Mormonluk, özellikle ABD’nin Utah eyaletinde yaygın.Tarikatın en bilinen özelliği çok eşliliğe izin vermesi. Mormonluk, Joseph Smith tarafından 1830’da kurulan ve ABD’de yaklaşık 10 milyon takipçisi olan bir tarikat.

İÇERİK RESİMLERİ

Büyük bölümünün, ABD’nin Utah eyaletinde yaşayan Mormonlar, bir melek aracılığıyla Smith’e indirildiğine inanılan Mormon Kitabı’na ve Kutsal Kitap’a inanıyorlar.Büyük bölümünün, ABD’nin Utah eyaletinde yaşayan Mormonlar, bir melek aracılığıyla Smith’e indirildiğine inanılan Mormon Kitabı’na ve Kutsal Kitap’a inanıyorlar.Mormonlar’daki çok eşlilik uygulaması, 1890’da Mormon kilisesi tarafından kaldırılmış olsa da, hala yaşlı Mormon erkeklerinin çok eşlilik durumu ve reşit olmayan kızlarla evlilikleri ABD halkının tepkisini çekiyor.

İÇERİK RESİMLERİ


Mormon tarikatı üyeleri, erkeklerin cennete gidebilmesi için en az üç eşinin olması gerektiğine inanıyor.1955 San Francisco doğumlu olan Jeffs, babasının 2002 yılındaki ölümüne kadar tam 15 yıldır liderliğini ve peygamberliğini üstlendiği grubun başına geçti.

1890′larda Mormonlar tarafından ilan edilen çok eşli evliliği ana ilke olarak benimseyen bu grubun peygamberi baba Rulon Jeffs, 92 yaşında olduğu zaman 75 tane karısı vardı.

İÇERİK RESİMLERİ

Babasının cenaze töreninin hemen akabinde yeni peygamber Warren Jeffs ‘Çok uzun konuşmayacağım. Babamın geride bıraktığı dul kadınlardan elinizi çekiniz. Siz dul kadınlar (üvey anneleri oluyor); babam sanki hayattaymış gibi, benim odamın yanındaki odalarınızda yaşayacaksınız’ demişti.Liderliğinin ilk haftasında, iki üvey annenin itirazı hariç hiçbir engelle karşılaşmayan Jeffs, babasının dul eşleriyle evlenmişti.

Bundan önce ve sonra başka kadınlarla yaptığı evlilikler bu sayıya dahil değil.Bir aralar 80 karısı olup, hakkında “80 eşli adam” belgeseli çekilen Jeffs’in, şu sıralar 70 karısı olduğu biliniyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler