Mormon Kilisesi Haberleri

Mormon Amblemi Tartışmayı Ateşledi !

Mormon Amblemi Tartışmayı Ateşledi !
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Mormon Kilisesi Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 4841 Beğen : 0

Gazelle otelde çalışan bedensel engelli Gizem ileri 15 bin kapak toplayarak tekerlekli sandalye aldı. Tekerlekli sandalyenin 48 yaşındaki İhsan Kılıç' a teslimi sırasında Olay Gazetesi Köşe Yazarı Mustafa Cop, sandalyenin üzerindeki Mormonizm sembolü amblemi fark ederek tepki gösterdi.

“ BU MORMON AMBLEMİNİN SANDALYEDE İŞİ NE”
Mustafa Cop, “Tekerlekli sandalyenin arkasına bakın. Bu logo misyonerlik faaliyeti yürüten bir tarikata ait. Misyonerlerin verdiği bir sandalyenin bu vatandaşa verilmesi doğru değil” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine belediye personeli Güler Mert 'Hayret bir şey ya'karşılık verince Mustafa Cop daha da sinirlenerek ' Bu yaptığınız çok yanlış o logonun koyulduğu yere Bolu Belediyesi'nin amblemini koyabilirdiniz. Bu vatandaşımız, misyonerlik faaliyeti yürüten bir kilisenin logosuyla mı dolaşacak. Neye hayret bir şey!' diyerek bağırdı.

“BİZ GAZETECİDEN AKIL ALMAYIZ”
Bunun üzerine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 'Burada bir hayır işi var. Kimin ne verdiği benim için önemli değil. Biz burada engelli bir vatandaşımıza yardımcı olmak için çalışıyoruz. Kim ne vermiş ne kadar vermiş beni ilgilendirmez. Önemli olan bu vatandaşımızın sorununa çözüm bulabilmek. Ayrıca gazeteciden de akıl almayız. Eğer daha fazla konuşursan kalbini kırarım. İstemiyorsan eğer, programa gelmezsin olur biter" diyerek tepki gösterdi.

MORMONİZM NEDİR?

Mormonluk veya Mormonizm, Joseph Smith, Jr. tarafından 1830'da başlatılan erken Latter Day Saint hareketi (LDS) ve Brigham Young'dan başlamış modern mezheplerin dinsel, geleneksel ve kültürel unsurları içermektedir. Özellikle, Mormonluk, İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi (The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints) ve Mormon tutuculuğu ile ilgilidir.[1] Bu terim, genellikle, Joseph'in eşi Emma Smith tarafından kurulan "tekrardan düzenlenmiş İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi" (Reorganized Church of Jesus Christ of Latter Day Saints, bugünkü İsa'nın Topluluğu / Community of Christ) gibiSon Zaman Azizler hareketi'nin diğer şubelerini kastetmemektedir. Mormonluk terimi dini inanç dini metinlerinden Mormon Kitabı 'ndan türetilmiştir. Kitabın adına dayanarak kurucusu Joseph Smith Jr.'nun erken takipçilerine Mormon denilmiş ve onların inancı Mormonluk olarak adlandırılmıştır. Bu terim eskiden küçültücü düşünülmüştür, fakat artık öyle algılanmamaktadır.İÇERİK RESİMLERİYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler