Mormon Kilisesi Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Mormon Kilisesi Haberleri Dünya'da Mormon Dini İnanır Sayısı 15 Milyon

Dünya'da Mormon Dini İnanır Sayısı 15 Milyon

Dünya'da Mormon Dini İnanır Sayısı 15 Milyon
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Mormon Kilisesi Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 3520 Beğen : 0

Mormon Kilisesi’nin peygamberi Başkan Thomas S. Monson, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin üye sayısının şu anda dünya genelinde 15 milyonu geçtiğini duyurdu. Başkan Monson bu duyuruyu Kilise’nin 183’üncü Yarıyıllık Genel Konferansı’nın açılışında yaptı. Kilise bu dönüm noktasına iki hafta önce ulaştı.

“Kilise istikrarlı bir şekilde büyümeye ve her yıl daha çok insanın hayatını değiştirmeye devam etmektedir” demiştir Başkan Monson. “Görevli gücümüz hakikati arayanları bulmaya çalışırken, üyelerimiz dünyanın her tarafında yayılmaktadır.”

Daha sonra aynı oturumda, Birinci Başkanlık’ta ikinci danışman olarak hizmet veren Başkan Dieter F. Uchtdorf “inancın azaldığı bu çağda” Kilise'nin niçin büyüdüğünü gösteren bazı sebepleri açıklamıştır.

“Cennetin bağrından uzakta olduklarını hisseden sayısızca insanın bulunduğu bu çağda, Tanrı’ya ve sizin gibi kardeşlerimize hizmet ederek Kurtarıcı’larını tanımaya ve O’na daha yakın olmaya çalışan insanları burada bulabilirsiniz” demiştir Başkan Uchtdorf.

Başkan Uchtdorf basit bir inançtan daha fazlasının gerektiğini söylemiştir. “Tanrı’ya inanmak övgüye değer bir durumdur ama çoğu insan ilham verici vaazları dinlemekten daha fazlasını yapmak isterler” demiştir. “Onlar inançlarını uygulamaya geçirmek isterler. Kollarını sıvayıp bu büyük amaç uğruna meşgul olmak isterler.” Başkan Uchtdorf, Kilise’nin imanı eyleme dönüştürmek içinbu fırsatları sağladığını söylemektedir.

“Dünya çapındaki cemaatlerimizde maaşlı yerel din adamlarımız olmadığından dolayı, üyelerimiz hizmet işini kendi kendilerine yerine getirirler” demiştir. “Onların yeteneklerini, şefkatlerini ve zamanlarını iyi işlere dönüştürmeye pek çok fırsatları olur.” 1996 yılından beri Birleşik Devletler ve Kanada dışında yaşayan Kilise üyelerinin sayısı, bu iki ülkede bulunan üyelerin sayısından daha da fazladır. Başkan Uchtdorf, Kilise’deki çeşitliliğin bu Kilise’nin en büyük gücü olduğunu söylemiştir ve bir yere ait olmak isteyenleri Kilisemiz’e gelmeye teşvik etmiştir.

“Kilise kusurlu olanları, çabalayanları ve bitkin olanları desteklemek için tasarlanmıştır” demiştir. “Kilise, emirleri tutma konusunda henüz çok usta olmamalarına rağmen, emirleri içtenlikle tutmayı arzulayan insanlarla doludur… İsa Mesih’in Kilisesi nazik ve şefkatli, dürüst ve çalışkan olan insanları sanki kendine çekiyor” demiştir.

Kilise 183 yıl önce 6 Nisan 1830’da kurulmuştur. Joseph Smith ve 5 arkadaşı o gün toplantıya katılan 50 kişinin huzurunda, Fayette-New York’taki bir ahşap kulübede Kilise’yi resmi olarak kurmuşlardır.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler