İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Yeni Cumhurbaşkanı için şükür secdesi

Yeni Cumhurbaşkanı için şükür secdesi

Yeni Cumhurbaşkanı için şükür secdesi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1798 Beğen : 0

Endonezya'da binlerce insan yeni Cumhurbaşkanı için şükür secdesinde bulundu. Hristiyanlar ve Budistler de kendi ibadethanelerinde toplandı

Endonezya'da binlerce insan, yarınki cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni için ülke çapında şükür secdesinde bulundu.

Edonezya'da cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Joko Widodo (Jokowi) yarın resmi törenle görevi Susilo Bambang Yudhoyono'dan teslim alacak. Binlerce Endonezyalı ülkede başlayacak yeni dönem öncesi bu gece şükür secdesi yapmak için toplandı.

Endonezya'da camilerde toplananlar arasında Joko Widodo ile Cumhurbaşkanlığı Vekili olarak göreve başlayacak Yusuf Kalla da katıldı.

Camide konuşma yapan Yusuf Kalla, Endonezya'nin yeni bir döneme gireceğinin belirtirken, "Geçtiğimiz ay cumhurbaşkanlığı seçimini alnımızın akıyla kazandık. Endonezya yarın yeni bir döneme başlıyor. Bunun için burada hep beraber şükredip, ülkemizin başarısı için dualarda bulunmak amacıyla binlerce insan toplandı. İnşallah ülkemiz yeni dönemle güzel günlere ulaşacak" diye konuştu.

Endonezyalı Müslümanlar camilerde toplanıp namaz kılarken, Hristiyanlar kiliselerde, Hindu ve Budistler ise tapınaklarda buluşarak ülkenin başarısı için dualar etti, ibadetlerde bulundu.

Yarın gerçekleşen devir teslim töreni için başkent Cakarta'da binlerce polis şehir merkezinde kontrol noktaları kurarken, geniş güvenlik önlemleri aldı.

Endonezya'nın 7. Cumhurbaşkanını belirlemek için Temmuz ayında yapılan seçimi, oyların yüzde 53'ünü alan Joko Widodo kazanmış, ancak rakibi Prabowo Subianto seçimlerde hile yapıldığı iddiasıyla mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme süreci 2 hafta sürerken, Anayasa Mahkemesinin Joko Widodo'yu haklı bulmasıyla, Widodo cumhurbaşkanlığını ilan etmişti.

Cumhurbaşkanlığı binasında gerçekleşecek devir teslim töreninde, Joko Widodo yemin ederek görevi teslim alacak.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler