İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Uganda'da altı ayda 12 alim öldürüldü

Uganda'da altı ayda 12 alim öldürüldü

Uganda'da altı ayda 12 alim öldürüldü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1991 Beğen : 0

Uganda'da İslam alimlerine yönelik cinayetlere bugün bir yenisi eklendi. Uganda'da Müslümanlara yönelik cinayetlerin arkasında kimin olduğuna dair soruşturmada gelişme sağlanamazken bugün bir imam daha silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Uganda polis sözcüsü, saldırganların bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını fakat şimdilik herhangi bir şüpheli bulunamadığını söyledi.

Bugünkü cinayetle birlikte Uganda'da son altı ayda öldürülen alim- imam sayısı 12'ye yükseldi. Engage, imamlara bugünden itibaren koruma sağlanacağını belirtti ve özel bir araştırma ekibinin sorumluları bulmak için görevlendirildiğini kaydetti.

Uganda Yüksek İslam Konseyi Genel Sekreteri El Hacı Muhammed Kisambra, önceki cinayetlerle ilgili soruşturmayı sürdüren polislerin gerekli hassasiyeti gösterdiğini fakat mahkemeden aynı yakınlığı bulamadıklarını söyledi. Kisambra duruşma ile ilgili endişelerini “adaleti ertelemek adaletten mahrum etmektir” sözleri ile ifade ederken Müslümanların korkmayacağını belirtti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler