İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Teröristler Suriye'de cami bombaladı din alimlerini öldürdü

Teröristler Suriye'de cami bombaladı din alimlerini öldürdü

Teröristler Suriye'de cami bombaladı din alimlerini öldürdü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2995 Beğen : 0

Suriye'nin başkenti Şam'daki bir camiye düzenlenen intihar saldırısında, Emevi Camisi Hatibi Ramazan Buti dahil en az 14 kişi şehit oldu.

Suriye devlet televizyonunun verdiği bilgiye göre, akşam namazı saatlerinde gerçekleşen saldırıda 40'dan fazla kişi de yaralandı.

Suriye'nin en yetkili Sünni imamlarından biri olan Buti, Esad'ı destekleyen din adamları arasındaydı. Esad'ı desteklediği için “teröristlerin tepkisini” çekiyordu. Buti'nin Cuma namazlarının ardından verdiği Esad yanlısı vaazlar Suriye devlet televizyonu tarafından canlı yayınlanıyordu.

Saldırı sırasında camide ders veren Emevi Camisi Hatibi Muhammed Said Ramazan el-Buti, Şam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürütüyordu.

Buti, İslam dünyasında Akaid ve Kelam üzerine yazdığı eserleriyle biliniyordu. 1929 Cizre doğumlu Ramazan el Buti, önde gelen Kürt alimlerinden sayılıyordu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler