İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Tataristan’da federal İslam televizyonu açılıyor

Tataristan’da federal İslam televizyonu açılıyor

Tataristan’da federal İslam televizyonu açılıyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1060 Beğen : 0

Federal düzeyde bir İslam televizyonu açmayı planladıklarını belirten Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin Müftüsü Kamil Samigullin, "Böyle bir proje, Rusya’da yaşayan Müslüman halklarının manevi ve ahlaki değerleri ile ulusal kültürü popülerleştirme fırsatını sağlayacak" dedi.

Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin Müftüsü Kamil Samigullin, federal düzeyde bir İslam televizyonu açmayı planladıklarını belirtti.

​Samigullin, “Rusya’da İslam televizyon kanalının yokluğu acil çözüm isteyen bir sorun. Tataristan’da böyle bir medya projesi başlamalı. Böyle bir proje, Rusya’da yaşayan Müslüman halklarının manevi ve ahlaki değerleri ile ulusal kültürü popülerleştirme fırsatını sağlayacak” dedi.

Samigullin, ayrıca medyada, etnik ve mezhepsel konulu olayların yansıtılması konusunda bir standardın geliştirilmesi gerektiğini söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler