İslami Haberler

Suriyelilere Hac Yasağına Tepki

Suriyelilere Hac Yasağına Tepki
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 5668 Beğen : 0

Cami imamları ve hatipleri hac şiarlarının Suudi Arabistan Krallığının mülkü olmadığını, Allah’ın ve tüm Müslümanların mülkü olduğunu ifade ettiler.

Suudi Arabistan Vakıflar Bakanlığının Perşembe günü yayınladığı bildiriye işaret eden İmam ve hatipler; Suriyelilere has hac icraatlarını oylama ve ve Suriyelileri hac farzından mahrum etmeyi hedeflediğini belirttiler.

Suriyeli İmam ve hatipler; Suriyeli hacı adaylarının bu farzdan mahrum edilmelerinin dini ve ahlaki sorumluluğunu Suudi krallığı hükümetine yükleyerek, bu hükümetin Suriyeli Müslümanları dini vecibelerinden menetmesiyle kendisine Haremeyn el-Şerifeyn’in hizmetçisi olarak adlandırmasının yerinde olmadığını söylediler.

Bu arada Suriye'deki hac komisyonu; her yıl olduğu gibi gerekli prosedür ve icraatları tam ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmesiyle Suudi Arabistan'da gereken hazırlıkların yapılması için Suudi hükümet tarafından kabul edilmedi. Suudi hükümeti bunun yanında hacı adaylarına vize veren konsolosluğu da kapatmıştı.

SANAYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler