İslami Haberler

Şii lider: İran vazgeçecek

Şii lider: İran vazgeçecek
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3064 Beğen : 0

Lübnan Yüksek Şii Konseyi Üyesi Seyyid Hani Fahs, Rusya ve İran'ın sonunda Suriye yönetimini desteklemekten vazgeçeceğini söyledi.

Suriye'de yaşanan gelişmeleri Anadolu Ajansı'na değerlendiren Fahs, Rusya ve İran'ın Şam yönetimine çıkarları için destek verdiğini ancak bunun çok sürmeyeceğini belirterek, ''İran ve Rusya, Suriye rejiminin işinin bittiğinin farkında ancak onlar sadece defin işlemini uzatıyorlar'' dedi.

Fahs, ''Suriye'nin harap olması Avrupa'yı ve ABD'yi pek ilgilendirmiyor gibi, ancak Türkiye, dostlarıyla birlikte Suriye halkına destek vermeye devam ediyor'' diye konuştu.

Arap haklarının yıllardır zulüm ve baskı altında yaşadığına dikkati çeken Fahs, ''Arap Baharı, uzun süre baskı gören halkın zalimlere karşı ayaklanmasıdır. Bunu başka bir sebebe bağlamak anlamsız'' dedi.

MEZHEP ÇATIŞMASI ÇIKARMAK İSTİYORLAR

Bölgede bir mezhep çatışması çıkarılmaya çalışıldığını ifade eden Fahs, ''Sünni ve Şii mezhebinin adaleleri güçlendi, güçlü adaleler ölçüsünde onları yönlendirecek güçlü bir beyin lazım, her iki grup da eski birikimine iyice bir bakmalı ve bunun ağırlığı ile hareket etmeli. Kıyıda köşede kalmış yaralar deşilmemeli, bu güçlü adaleler birbirlerine karşı kullanılmamalı'' diye konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler