İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Samsun Müftüsü : "Sevgililer Günü Kültürel Yozlaşma"

Samsun Müftüsü : "Sevgililer Günü Kültürel Yozlaşma"

Samsun Müftüsü : "Sevgililer Günü Kültürel Yozlaşma"
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2178 Beğen : 0

Sevgililer Günü’nün İslam Dini ve Türk kültüründe yeri olmadığını belirten Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, bu tarz uygulamalara ’kültürel yozlaşma’ olarak bakılması gerektiğini söyledi.

İl Müftüsü Veysel Çakı, sevgililer günü dolayısıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Müftü Çakı, sevgililer günü’nde başka bir dine mensup birine benzeme amacı olmadığı takdirde hediye alınabileceğini söyledi.

Çakı,"Dinimizde ve kültürümüzde ’sevgililer günü’ diye bir gün söz konusu değildir. Fakat halkımızın bir kısmı bugünü kutlamaktadır. Müslümanın dinimizle ilgisi olmayan, dinimizin asli kaynaklarıyla örtüşmeyen, milli geleneklerimizde de yeri olmayan bu tür kutlamaları doğru bulmuyoruz. Hele başka dine mensup olan insanlara benzemek için bu yapılırsa bu kötü sonuçlar doğurabilir. Ama diğer din mensuplarına benzemek için değil de sadece bir hediye olması açısından eşine bir hediye almasında bir sakınca yoktur. Başka bir dine mensup birine benzeme amacı yoksa eşine hediye alabilir. Bize ait olmayan buna benzer uygulamalara özellikle ’kültürel yozlaşma’ olarak bakılması daha doğru olacaktır" dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler