İslami Haberler

Rusya'da camiye bombalı saldırı

Rusya'da camiye bombalı saldırı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2574 Beğen : 0

Rusya Federasyonuna bağlı Kabartay Balkar Cumhuriyeti'nde bir caminin avlusunda iki saldırgan elinde 1 kilogram TNT'ye denk bombayı infilak ettirdi. Saldırıda eylemcinin dışında kimse zarar görmedi.

İddialara göre saldırganlar camiye eylem planlarken bomba ellerinde patladı.

Rusya Soruşturma Komisyonu'ndan Interfax'a verilen bilgide, "Patlayıcı madde 1 kilogram TNT'ye denk. Caminin avlusunda otomatik silah, iki tabanca, el bombası ve mühimmat ele geçirildi." denildi.

Patlamanın Dugublugey kasabasında caminin hemen yakınında bulunan mezarlığın kapısında gerçekleştiği ve gece geç saatlerde olduğu için de kimsenin zarar görmediği ifade edildi.

Açıklamada, "İki kişinin ceset parçaları cami çevresinde bulundu. Başka herhangi bir yaralı ya da ölüm vakası yok..." ifadeleri yer aldı.

Patlama sonrası 3 metre çapında ve 1 metre derinliğinde çukur açıldı.
Kabartay Balkar Cumhuriyeti polis sözcüsü ise patlamanın caminin penceresinin dibinde gerçekleştiğini söyledi. Caminin duvarları kısmen zarar gördü.
Cami çevresi polis tarafından kordon altına alınırken, olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler