İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Rus TV'leri bayram namazını canlı verecek

Rus TV'leri bayram namazını canlı verecek

Rus TV'leri bayram namazını canlı verecek
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3699 Beğen : 0

Rusya hükümeti uluslararası çatışmalara karşı dinlerin önemini vurgulamak üzere görsel basın ve medya üzerinde eylem planı geliştirdi.

İzvestiya gazetesininin haberine göre, Etnik ilişkiler ve Kurumlararası Çalışma Grubu tarafından onaylanan 2012-2013 yılları kapsayan plan kapsamında Rusya televizyon kanalları ülkedeki farklı ırk ve inançlara sahip halkın hayat tarzları ve kültürleri hakkında daha fazla programlar yayınlanması kararı alındı. Buna göre, Rus "TV Tsentr" ve "Mir" televizyon kanalları önümüzdeki Kurban bayramı kutlamarını ve buna ilişkin düzenlenecek programları canlı olarak izleyiciye sunacak. Bayram namazı Ufa Merkez Camiinden canlı yayınlanacak. Rus kanalları bunun yanında diğer dinlerin özel kutlama törenlerini de canlı olarak ekranlara taşıyacak.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler