İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler RTÜK'ten Adnan Oktar'a 'Yavrum' cezası

RTÜK'ten Adnan Oktar'a 'Yavrum' cezası

RTÜK'ten Adnan Oktar'a 'Yavrum' cezası
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2600 Beğen : 0

RTÜK, Adnan Oktar’ın sahibi olduğu A9 TV kanalına ceza yağdırdı. RTÜK’ün toplantısında kanalda yayınlanan ve bizzat Adnan Oktar’ın yer aldığı iki programa ceza verilmesi oy birliğiyle karara bağlandı.

Ceza alan ilk program “Dini sohbetler” adını taşıyor. Ancak RTÜK üyeleri dini sohbet adı altında yapılan bu programda, şarkılar ve danslar yer almasının Adnan Hoca’nın “Kediciklerim” diye hitap ettiği genç kadınlara, “Yavrum, aşkım” şeklinde hitap etmesinin dini duyguları bozduğuna karar verdi.

Ceza alan ikinci programda ise gerekçe, Oktar’ın kendisini eleştiren bir vatandaşın facebooktan bulduğu fotoğrafını yayında kullanması ve vatandaşa yönelik, “Seni kuzu gibi hoplatırım” gibi ifadeler kullanması nedeniyle verildi. RTÜK’ün AK Parti, CHP, MHP ve HDPkontenjanından seçilmiş tüm üyelerinin oy birliğiyle verilen kararlar çerçevesinde kanala para cezası uygulanacak. Ceza miktarı daha sonra televizyonun gelirleri hesaplanarak belirlenecek.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, daha önce, Oktar’a “Bazen televizyonlardan izliyoruz. Çevresindekilerle haha hihi, İnşallah, maşallah. Başka bir şey yok. Kedicikler bilmem necikler. Bunlarda bir şey yaptıklarını zannediyorlar. İslam adına, iman adına, Kuran, edep, fazilet, namus, ar, haya adına hiçbir şey bulamıyorsunuz” tepkisini göstermişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler