İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Nevşehir Müftüsü'nden yılbaşı hatırlatması

Nevşehir Müftüsü'nden yılbaşı hatırlatması

Nevşehir Müftüsü'nden yılbaşı hatırlatması
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2541 Beğen : 0

Öztürk, 31 Aralık gecesini 1 Ocak tarihine bağlayan yılbaşı gecesinin Müslümanlar için de önemli bir gün olduğunu belirtti. 1 Ocak tarihinin Mekke’nin Fetih yıldönümü olduğunu belirten Müftü Öztürk, 2013 yılının tüm İslam alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Müftü Yakup Öztürk, şöyle devam etti:

"Yılbaşında birbirimizin iyiliği için, başarısı için dilek ve temennilerde bulunmanın hiçbir mahsuru yok. Bu gecenin aslında bizim için diğer gecelerden çok büyük farkı yok. Ancak bizler de Miladi takvim kullanıyoruz ve bir yıl bitiyor yeni bir yıl başlıyor. Bu yılın bitimi ve başlayışı elbette bizim de hayatımızda önemli bir yer alıyor. Bu günü her kardeşimiz dilediği gibi geçirebilir. Ancak, İslam’a, Kuran’a, sünnete uymayan şeyleri yapmak tabii ki bir Müslüman için caiz değildir. Meşru, dinen yasak olmayan oturmalar, sohbetler, birlikte zaman geçirmeler ise, mümkündür. Yılbaşının, bizim için asıl anlamı; Mekke’nin Fetih yıldönümü olmasıdır. Bu da İslam alemi için çok önemlidir. Zira Mekke’nin fethi İslam tarihindeki en önemli hadiselerden biridir. Artık sevgili peygamberimizin zorla çıkartılmış olduğu bir mekana, vatanına Allah’ın izniyle tekrar dönüp gelmesi ve İslam’ın artık güçlenmesi, kuvvetlenmesi ve yayılması anlamına geliyor ki bu da bizim için çok önemlidir. Adeta bir bayram günü olarak kutlansa yeridir. Bu günün insanların gönüllerini feth etmeye kapı aralamasını niyaz ediyorum."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler